RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Izraeli, gati për një javë operacionesh në Rripin e Gazës

izraeli,-gati-per-nje-jave-operacionesh-ne-rripin-e-gazes

Izraeli tha se po përgatitet për një “javë operacionesh” kundër grupeve të armatosura palestineze në Rripin e Gazës.

Zëdhënësi i ushtrisë izraelite Ran Kochav u citua nga mediat izraelite të ketë thënë se nuk ka negociata për një armëpushim dhe se ofensiva në Gaza mund të zgjasë të paktën një javë.

Ushtria izraelite tha se kreu së paku 30 sulme deri të shtunën në mesdite në më shumë se 40 objektiva në Rripin e Gazës me 55 raketa dhe granatime artilerie.

Related posts

Kurti: Masat e vendosura nga BE-ja po na dëmtojnë, normalizimi me Serbinë para zgjedhjeve në SHBA

rezart morina

1000 skuter gati për përdorim nga haxhilerët gjatë Haxhit në Mekë – VIDEO

rezart morina

Mbi 700 persona të burgosur pas trazirave në Francë

admin