RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti takon kryetarin e ri të Këshillit Kombëtar Shqiptar në Serbi

kurti-takon-kryetarin-e-ri-te-keshillit-kombetar-shqiptar-ne-serbi

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim Kryetarin e ri të Këshillit Kombëtar Shqiptar në Serbi, Nevzad Lutfiun.

Kurti i ka ofruar Lutfiut ndihmën e tij dhe i ka thënë se është i interesuar të bashkëpunojë.

“Z. Lutfiu falënderoi kryeministrin për mikpritjen në këtë takim dhe për urimin, teksa i dha mbështetjen e plotë kryeministrin Kurti për qëndrimet e tij”, thuhet në njoftim.

Shqetësimet e shqiptarëve në Luginën e Preshevës, ishin temë kryesore e diskutimit.

“Kryeministri Kurti konfirmoi edhe një herë se mbështetja e Qeverisë së Kosovës për ta dhe Këshillin Kombëtar Shqiptar do të vazhdojë”, thuhet tutje.

Related posts

Biden anashkalon palestinezët në fjalimin e tij

rezart morina

Pas tensioneve në veri, Stoltenberg flet me Kurtin: Të gjithë duhet ta ruajnë qetësinë dhe të shmangen veprimet e njëanshme

admin

Glauk Konjufca pa avokat, dështon gjykimi ndaj tij se hodhi gaz lotsjellës në Parlament

rezart morina