RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Policia parandalon tregtinë ilegale të cigareve në Leposaviq, konfiskon mallin dhe dy automjete

policia-parandalon-tregtine-ilegale-te-cigareve-ne-leposaviq,-konfiskon-mallin-dhe-dy-automjete

Policia e Kosovës në orët e vona të ditës së djeshme, gjatë patrullimit në fshatin Koshtovë të Leposaviqit, ka ndaluar tri automjete të dyshuara.

Gjatë kontrollit, njësitet e policisë kanë gjetur paketa me filtër të cigareve të cilat kishin për synim të tregtoheshin ilegalisht në territorin e Kosovës.

“Sipas deklaratave të personave të dyshuar malli është sjell nga një person prej Novi Pazarit-Serbi në fshatin Soqanicë-Leposaviq, ku me pas ata e kanë ngarkuar mallin nëpër automjete për destinim në Mitrovicë”, thuhet në njoftim.

Dy nga automjetet janë konfiskuar, bëhet e ditur tutje.

“Lidhur me rastin është njoftuar prokuroria kompetente dhe me urdhër të tyre konfiskohen dy nga automjetet dhe malli, përderisa është iniciuar rasti ”Tregti e ndaluar” në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

Related posts

Kompanitë private që ua rrisin pagat punëtorëve, Qeveria: Do të subvencionojmë 50 për qind rritjen për tre muaj

admin

Axha i Marigona Osmanit: Jemi të lumtur me dënimin e Krivaqës, me Sejdiun jo

admin

SHBA: Rusia synon të blejë më shumë dronë nga Irani

admin