RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Kurti takon Ministren e Jashtme Baerbock: Mbështetja e Gjermanisë për anëtarësim të plotë në KiE kyçe

kurti-takon-ministren-e-jashtme-baerbock:-mbeshtetja-e-gjermanise-per-anetaresim-te-plote-ne-kie-kyce

Qëndrimin e tij në Berlin, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhdillur një takim bilateral me ministren e Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, Annalena Baerbock. “Marrëdhëniet dypalëshe, reformat demokratike, integrimi evropian i Kosovës, me theks te procesi i anëtarësimit në Këshillin e Evropës, dhe energjia ishin çështjet kryesore për të cilat u […]

Related posts

Irak: Sadr thirrje gjyqësorit të shpërndajë parlamentin deri në javën e ardhshme

admin

BE-ja i kërkon Kosovës “periudhë mjaft të gjatë tranzicioni” për Rregulloren e re të BQK-së

admin

Anulohen qindra fluturime në Gjermani, pilotët futen në grevë

admin