RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti udhëton drejt Francës

kurti-udheton-drejt-frances

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar sonte për në Strasburg për të marrë pjesë në takimin e 10-të të Komitetit Parlamentar për Marrëveshjen e Stabilizim- Asociimit me BE-në.

Kështu ka bërë të dtiur Zyra e Kryeministrit.

Gjatë qëndrimit dyditor, kryeministri Kurti do të takohet me deputetë dhe kryesues të grupeve kryesore politike të Parlamentit Evropian dhe me Presidenten e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola.​

Related posts

Babai i Gjokoviqit shihet duke u fotografuar me mbështetësit e Putinit

admin

Zyra e Kurtit dhe ajo e Osmanit konfirmojnë pjesëmarrjen në diskutimin për Asociacionin

rezart morina

Arabia Saudite, Kuvajti e Omani dënojnë sulmin izraelit në Jenin

admin