RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kuvendi mban sot seancë, pritet të diskutohet edhe për rritje të çmimeve

kuvendi-mban-sot-seance,-pritet-te-diskutohet-edhe-per-rritje-te-cmimeve

Kuvendi i Kosovës sot nga ora 13:00 do të mbajë seancë. Në rend dite janë shtatë pikat e papërfunduara nga 21 korriku dhe dy pikat e seancave të 28 e 29 korrikut.

Në rend dite do të jetë edhe votimi i propozim-rezolutës për adresimin e rritjes së çmimeve.

I. Pikat e papërfunduara nga seanca plenare, e mbajtur më 21 korrik 2022:

10. Votimi i propozim-rezolutës për adresimin e rritjes së çmimeve;

11. Shqyrtimi i raportit vjetor të Agjencisë për Informim dhe Privatësi për vitin 2021;

12. Shqyrtimi i raportit vjetor të Ndërmarrjes Publike Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut – KOSTT për vitin 2021;

13. Shqyrtimi i vendimit të Qeverisë së Kosovës për hartimin e Planit Hapësinor të Kosovës;

14. Shqyrtimi i vendimit të Qeverisë së Kosovës për hartimin e Planit Hapësinor për Parkun Kombëtar “Sharri”;

15. Ratifikimi i anëtarit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë të Agjencisë Kosovare të Akreditimit;

16. Debat parlamentar në lidhje me mos liberalizimin e vizave nga BE-ja për Kosovën.

II. Pikat e papërfunduara nga seanca plenare, mbajtur më 28 dhe 29 korrik 2022:

9. Votimi në lexim të dytë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për themelimin e Fondit Kosovar për Garanci Kreditore,

12. Shqyrtimi i raportit vjetor të Agjencisë për Ndihmë Juridike Falas për 2021.

Related posts

Biden: Ndihma humanitare në Gaza nuk është aspak e mjaftueshme

admin6

Shkoi në banesën e fqinjit për t’u larë në pishinë, por trupi i saj u gjet i pajetë në rrugë! Protesta të dhunshme në Meksikë pas vrasjes së 8-vjeçares, policia injoroi lutjet e nënës së saj për ndihmë

admin

Gjatë vitit 2023 kishte mbi 20 mijë aksidente, 88 nga to me fatalitet

admin