RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ky person ka një histori të mrekullueshme!

ky-person-ka-nje-histori-te-mrekullueshme!

Ibrahim Richmond nga Afrika e Jugut që konvertoi në Islam mijëra ndjekës të tij.

Ky ka qenë prift për pesëmbëdhjetë vjet në një kishë, që e kanë ndjekur 100,000 të krishterë.
Ky tregon historinë interesante se si ka pranuar islamin:

Teksa isha duke fjetur në një dhomë të kishës me erdh në ëndërr duke me thënë: Thuaju burrave të tu të veshin rroba të bardha. Thashë në vete çfarë janë rrobat e bardha, dhe thashë ne vete kjo është vetëm një ëndërr.
Ëndrra erdhi përsëri dhe përsëri…
Dhe herën e fundit tingulli u bë shumë i fortë….(Thuaju burrave të tu)
Dhe unë bërë hulumtime se çfarë janë rrobat e bardha dhe e gjeta islamin.
Tre muaj më parë, dëshmova në kishë se unë jam bërë musliman dhe mijëra persona mbas meje e pranuan Islamin.
Unë do të ndjek gjurmët e profetit Muhamed, paqja dhe mëshira e Allahut qofshin mbi të
Unë besoj në ndjekjen e gjurmëve të tij dhe miliona njerëz të mi në Afrikën e Jugut do të ndjekin këto hapa për të parë dritën.

/kanalislam

Related posts

Pendarovski: Zvarritja e integrimit po lëkund besimin në BE

rezart morina

Kurti e Lajçaku, në të njëjtin simpozium në Greqi

admin

Hebrenjtë fanatikë bastisin Xhaminë Al-Aksa nën mbrojtjen e policisë izraelite – VIDEO

admin