RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Lajçak: Diskutuam për zbatimin e marrëveshjes së 27 shkurtit

lajcak:-diskutuam-per-zbatimin-e-marreveshjes-se-27-shkurtit

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është deklaruar pas takimit me dy kryenegociatorët Besnik Bislimin dhe Petar Petkoviqin.

Lajçak ka treguar se pikë e takimit të sotëm ishte zbatimi i marrëveshjes së 27 shkurtit, teksa shtoi se diskutimet do të vazhdojnë.

“Kam pritur kryenegociatorët e Kosovës Besnik Bislimin dhe Serbisë Petar Petkoviqin për një raund tjetër të takimeve të dialogut në Bruksel. Ne diskutuam rrugën përpara për zbatimin e Marrëveshjes së 27 shkurtit dhe synuam të qartësojmë pyetjet e hapura. Diskutimet do të vazhdojnë”, shkroi Lajçak.

Related posts

Votohet rezoluta që adreson rritjen e çmimeve të produkteve bazë

admin

Fatkeqësitë klimatike në 50 vitet e fundit kanë shkaktuar më shumë se 2 milionë vdekje

rezart morina

Mblidhen mbi 10 mijë nënshkrime në peticionin online për shaminë në shkolla

admin