RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Lajçak: Me Kurtin biseduam për veriun dhe zbatimin e marrëveshjeve të dialogut

lajcak:-me-kurtin-biseduam-per-veriun-dhe-zbatimin-e-marreveshjeve-te-dialogut

Gjatë ditës së djeshme në Greqi është zhvilluar një takim midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe të dërguarit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.
E pas takimit me Kurtin, Lajçak përmes një postimi në Twitter ka bërë të ditur edhe temën e diskutimit.

“Në Simpoziumin e Symit të këtij viti para një diskutim të dobishëm me kryeministrin Albin Kurti për situatën aktuale në veri të Kosovë dhe rrugën drejt shtensionimit, si dhe për zbatimin e të gjitha marrëveshjeve të dialogut”, shkroi i dërguari i BE-së.

Related posts

Kurti deklarohet për veriun: Heqja e barrikadave mund të shkaktojë viktima

admin

Plagosën me armë rojën e pyllit, arrestohen gjashtë persona në Gjilan

admin

Petritsch për situatën në veri: Ka rrezik që të kthehet në konflikt të armatosur, por ShBA dhe BE janë gati ta parandalojnë

admin