RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Lajçak sot takohet me Kurtin dhe Bislimin

lajcak-sot-takohet-me-kurtin-dhe-bislimin

Përfaqësuesi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak nesër do të vijë në Prishtinë.

Ai pritet të zhvillojë një drekë pune së bashku me kryeministrin Albin Kurti dhe zëvendëskryeministrin Besnik Bislimin.

Kështu ka konfirmuar zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu.

“Kryeministri Kurti bashkë me zëvendëskryeministrin Bislimi priten të zhvillojnë nesër një drekë pune me emisarin Lajçak”, u shpreh Kryeziu.

Related posts

Zelenskyy: Rusia të privohet nga të drejtat në OKB

admin

“Liri, Pavarësi, Demokraci”, Osmani e nis me fjalët e Rugovës adresimin në PE

admin

Djukanoviç: “Mali i Zi nuk është armik i Rusisë”

rezart morina