RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Serbët kërcënojnë deputetin ukrainas për njohjen e Kosovës

serbet-kercenojne-deputetin-ukrainas-per-njohjen-e-kosoves

Deputeti ukrainas, Oleksiy Goncharenko thotë se serbët e kanë kërcënuar në rrjetet sociale, pasi dorëzoi rezulotën në Parlamentin e Ukrainës, ku kërkohet që vendi të njohë pavarësinë e Kosovës.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, Goncharenko u shpreh se ka marrë mbështetje nga shumë njerëz në Kosovë.

Goncharenko deklaroi se në lidhje me rezolutën, ka pasur reagime edhe në Ukrainë, teksa shtoi se një pjesë e deputetëve e kanë mbështetur.

Related posts

Lajçak dorëzon propozimin e ri për krizën në veriun e Kosovës

admin

Grindje për reparacionet: Polonia rrit presionin ndaj Gjermanisë

admin

Përqindja e lindjeve jashtëmartesore në Evropë dhe SHBA

rezart morina