RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Lajçak takoi komandantin e KFOR-it në Kosovë

lajcak-takoi-komandantin-e-kfor-it-ne-kosove

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë të ditur se ka takuar komandantin e KFOR-it në Kosovë, Angelo Ristuccia. Ai ka thënë se i ka shprehur mirënjohje për punën e bërë në Kosovë.

Lajçak ka shkruar se takimi është zhvilluar në Bruksel dhe sipas tij është e “rëndësishme të shkëmbejmë shënime mbi zhvillimet në terren dhe të ndajmë vlerësimet tona mbi burimet e mundshme të tensioneve në të ardhmen”.

“Mirëpritëm komandantin gjeneralmajor Ristuccia sot në Bruksel. Është e rëndësishme të shkëmbejmë shënime mbi zhvillimet në teren dhe të ndajmë vlerësimet tona mbi burimet e mundshme të tensioneve në të ardhmen. Mirënjohës për punën jetike të KFOR-it në ndërtimin e një mjedisi të sigurt në Kosovë”, ka shkruar Lajçak.

Related posts

Greqia drejt plakjes, ka numrin më të madh të moshuarve në Evropë

admin

“Rosneft” paralajmëron rritje çmimi të naftës në Gjermani

admin

Kuvendi dështoi t’i ratifikojë marrëveshjet ndërkombëtare, pasoja edhe për studentët

rezart morina