RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Largohen flamujt serbë nga objekti i Komunës së Zveçanit, vendoset flamuri i Republikës së Kosovës

largohen-flamujt-serbe-nga-objekti-i-komunes-se-zvecanit,-vendoset-flamuri-i-republikes-se-kosoves

Flamuri i Republikës së Kosovës është vendosur para pak minutash në objektin e Komunës së Zveçanit.

Objekti i Komunës së Zveçanit dhe komunave tjera veriore, janë duke u ruajtur nga Policia e Kosovës, pas tensioneve të djeshme.

Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, ka arritur të futet dje në objektin e komunës, vetëm pas asistimit të Policisë së Kosovës.

Related posts

Osmani: Kurtit i janë propozuar dokumente dhe versione të tmerrshme në Ohër, BE-ja po inkurajon Serbinë që të prodhojë krizë

admin

Putin në takim me diplomatin e lartë kinez: Lidhjet tona janë të rëndësishme për stabilitetin ndërkombëtar

rezart morina

Mbi 200 të arrestuar në trazirat që shpërthyen pas humbjes në finale

admin