RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Lavrov: Bisedimet për paqe janë të pakuptimta

lavrov:-bisedimet-per-paqe-jane-te-pakuptimta

Rusia ka hedhur poshtë idenë e rifillimit të bisedimeve për paqe me Ukrainën duke e akuzuar këtë të fundit se nuk e meritonte vëmëndjen e njerëzve seriozë, shkruan The Guardian.

Lavrov tha se gjatë bisedimeve të mëparshme Ukraina ka dëshmuar se nuk kishte “dëshirë për të diskutuar asnjë çeshtje seriozisht”.

“Ata thjesht nuk do të jenë kurrë në gjendje të diskutojnë diçka që do të meritonte vëmendjen e njerëzve seriozë. Bisedimet për paqen nuk kanë asnjë kuptim në situatën aktuale,” theksoi Lavrov. /abcnews

Related posts

Qeveria mblidhet sot, në rend dite edhe shtesat për kategori të veçanta

admin

Blinken viziton sot Egjiptin, Katarin dhe Izraelin

admin6

Çavuşoğlu: Provokimet në Suedi që shënjestrojnë presidentin turk janë raciste dhe krime të urrejtjes

admin