RTV AHIRETI
Shëndetësi

Lemza mund të shkaktojë çrregullime të gjumit

lemza-mund-te-shkaktoje-crregullime-te-gjumit

Sipas ekspertëve shëndetësorë, lemza mund të shkaktohen nga stresi, gëlltitja e ushqimit ose pijeve të gazuara, ose edhe pirja e paksa shumë alkool.

Megjithatë, në disa raste të rralla, lemza mund të jetë shenjë e diçkaje serioze, shenjë e kancerit.

Një studim ka zbuluar se deri në 40 për qind e pacientëve me kancer zhvillojnë të kenë lemzë, shkruan The Sun.

Ekspertët kanë bërë të ditur se lemza e vazhdueshme mund të shkaktojë çrregullime të gjumit.

Sipas tyre, ajo mund të shkaktojë edhe komplikime të tjera si lodhje, rraskapitje, madje edhe siklet dhe shqetësime të ndryshme psikologjike.

Related posts

Mrekullia e vajit të ullirit për shëndetin efektet e konsumimit në mëngjese

admin6

Çfarë do të ndodhte nëse do të merrnit grupin e gabuar të gjakut?

rezart morina

Shenjat që tregojnë se nuk konsumoni mjaftueshëm ujë

admin