RTV AHIRETI
Shëndetësi

Studim: Bima aromatike që forcon kujtesën dhe rrit jetëgjatësinë

studim:-bima-aromatike-qe-forcon-kujtesen-dhe-rrit-jetegjatesine

Rozmarina (Rosmarinus officinalis) duket të jetë çelësi i jetëgjatësisë, të paktën për banorët e fshatit të vogël bregdetar italian të Accarioli, shtëpia e mbi 300 njëqindvjeçarëve, 20% e të cilëve po i afrohen 110 vjetëve.

Sekreti i jetëgjatësisë së tyre mund të fshihet në bollëkun e rozmarinës që përdorin në gatimin e tyre, besojnë studiuesit amerikanë dhe italianë, të cilët morën lejen për t’i ekzaminuar dhe monitoruar për të përcaktuar faktorët e jetëgjatësisë së tyre.

Bari përdoret gjerësisht në gatimin e njëqindvjeçarëve italianë të përmendur, të cilët kanë kaluar moshën 100 pa shfaqur sëmundje kardiovaskulare ose çmenduri.

Rozmarina ka veti tonike, spazmolitike dhe antiseptike, thuhet në faqen e laboratorit farmakologjik të Departamentit të Mjekësisë të Shkollës së Shkencave Shëndetësore të Universitetit të Janinës. Tradicionalisht bari merret nga goja për të trajtuar infeksionet e zorrëve, diarrenë, kolitin, fryrjen, çrregullimet e mëlçisë dhe verdhëzën. Gjithashtu, është një stimulues i qarkullimit të gjakut pasi rrit qarkullimin e gjakut në enët e gjakut, por edhe një shërues efektiv për plagët në zgavrën e gojës. Jepet në formë zierje për trajtimin e gripit, ftohjes, reumatizmës dhe dispepsit.

Studiuesit, natyrisht, nuk ia atribuojnë rozmarinës vetinë magjike pasi pranojnë se jetëgjatësia e banorëve të fshatit të vogël italian është për shkak të një kombinimi faktorësh si dieta mesdhetare, fakti që banorët ecin çdo ditë për të bërë pazar dhe për punë, duke ruajtur marrëdhëniet miqësore dhe sociale të tyre.

Rozmarina i bën mirë edhe kujtesës! Era e rozmarinës përmirëson aftësinë e trurit për të kujtuar ngjarjet e kaluara dhe për të kujtuar se çfarë duhet të bëni në të ardhmen e afërt, thonë studiuesit e Universitetit Northumbria.

Gjatë eksperimenteve përkatëse, pjesëmarrësve iu kërkua të bënin një test memorie në një dhomë me aromë rozmarine. Pjesëmarrës të tjerë kryen të njëjtat teste në një dhomë me aromë livando, ndërsa një grup tjetër kryen testet në një hapësirë ​​ajrore të pastër dhe pa aromë.

Studiuesit vunë re se ata në dhomën me aromë rozmarine përjetuan një përmirësim në kujtesën e tyre afatgjatë dhe aftësinë e tyre për të bërë llogaritje të thjeshta, ndërsa aftësia e tyre për të kujtuar informacionin u përmirësua me 15%.

Përveç një suplementi të domosdoshëm në gatim me synimin për shumë vite jetë, mund të shtojmë edhe rozmarinë me qëllim që të kemi një tonik të shkëlqyer për mendjen.

Related posts

Të mirat shëndetësore që vijnë nga produktet e qumështit

admin

Si është më mirë ta pimë kafen, me apo pa sheqer?

admin

Këto ushqime duhet t’i hani në mëngjes

RTI