RTV AHIRETI
Shëndetësi

Lija e majmunëve emergjencë globale? OBSH merr sot vendimin

lija-e-majmuneve-emergjence-globale?-obsh-merr-sot-vendimin

Organizata Botërore e Shëndetësisë do të vendosë të enjten, nëse do ta shpallë linë e majmunëve një emergjencë shëndetësore globale, duke nxitur kritika nga shkencëtarët afrikanë që shprehen se kjo sëmundje përbën prej vitesh një krizë shëndetësore në kontinentin e tyre.

Related posts

​Si të kuroni gripin në kushte shtëpie

admin

Ëmbëltuesi pa kalori është i lidhur me sulmin në zemër dhe goditjen në tru

admin

​A ju pëlqen limoni? Ja çfarë mund t’ju ndodhë nëse e konsumoni shumë

admin