RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Lirohet Dalibor Spasiqi, i dyshuar për sulmet në veri ndaj gazetarëve

lirohet-dalibor-spasiqi,-i-dyshuar-per-sulmet-ne-veri-ndaj-gazetareve

Dalibor Spasiq, njëri nga serbët e dyshuar për sulm ndaj gazetarëve në Zveçan dhe i arrestuar më 17 qershor, është liruar.

Lirimi i tij është bërë pas pagesës së dorëzanisë.

Lajmin për teve1.info e ka bërë të ditur Lumnije Surdulli, zëdhënëse e Gjykatës Themelore në Mitrovicë.

“Po, është liruar. Sikurse ai Nemanja, pas dorëzanisë”, ka thënë Surdulli shkurtimisht

Related posts

Lajçak mbërrin në Qeveri për takim me Kurtin

admin

SHBA: Të mos rrezikohet paqja që mezi u fitua, Kurti dhe Vuçiq të bëjnë lëshime

admin

Brigadat Al-Quds pretendojnë sulme të ashpra ndaj forcave izraelite në Gaza

admin6