RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Lirohet ish-komandant Remi

lirohet-ish-komandant-remi

U lirua ish komandanti i UÇK-së, Rrustem Mustafa-Remi, raporton teve1.info

Pak orë pas arrestimit, ish komandant-Remi, derisa ka thënë se i është marrë vetëm telefoni mobil.

Tëvë1 ka siguruar pamjet nga lirimi i tij nga Gjykata Speciale, i asistuar nga misioni i EULEX-it në Kosovë.

Remi muaj më parë është intervistuar nga Dhomat e Specializuara në Hagë.

Remi më parë ka dhënë një dëshmi pranë Gjykatës Speciale më 14 janar 2019, ku ishte ftuar për intervistim në lidhje me pretendimet për përfshirjen e ish-pjesëtarëve të UÇK-së në krime të luftës dhe të pasluftës në Kosovë./

Related posts

14-vjeçari planifikoi sulmin në Beograd për një muaj, i arrestohet edhe babai

admin

Rusia pretendon se e ka penguar ofensivën e ushtrisë ukrainase në Donetsk

rezart morina

Thatësira në Spanjë detyron flamingot të largohen

admin