RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Pas tensioneve në veri, Stoltenberg flet me Kurtin: Të gjithë duhet ta ruajnë qetësinë dhe të shmangen veprimet e njëanshme

pas-tensioneve-ne-veri,-stoltenberg-flet-me-kurtin:-te-gjithe-duhet-ta-ruajne-qetesine-dhe-te-shmangen-veprimet-e-njeanshme

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka bërë të ditur se ka biseduar me kryeministrin Albin Kurti lidhur me tensionet e fundit në veri të Kosovës.

Përmes një postimi në Twitter, Stoltenberg ka thënë se të gjitha palët duhet ta ruajnë qetësinë dhe të shmangin veprimet e njëanshme.

“Bisedova me Albin Kurtin për tensionet e fundit në Kosovë dhe rëndësinë e vazhdueshme të misionit të KFOR-it. Të gjitha palët duhet të ruajnë qetësinë, të shmangin veprimet e njëanshme dhe të mbështesin dialogun e ndërmjetësuar nga BE. Mbetem në kontakt të ngushtë me Prishtinën dhe Beogradin”, ka shkruar Stoltenberg.

Related posts

Zvicra dëshiron t’i shesë Gjermanisë 96 tanke të papërdorura “Leopard 1”

rezart morina

Zëdhënësi i Kremlinit Peskov: Turqia për ne është partner shumë i rëndësishëm

admin

Thirrje për lehtësimin e dhënies së vizave të punës në Gjermani

rezart morina