RTV AHIRETI
Lajme

Lista pritet të bëhet publike shpejt, ja kush janë ambasadorët dhe emisarët e rinj të BE-së në Ballkanin Perëndimor

lista-pritet-te-behet-publike-shpejt,-ja-kush-jane-ambasadoret-dhe-emisaret-e-rinj-te-be-se-ne-ballkanin-perendimor

Ajo që ishte kuptuar kohë më parë nga burimet diplomatike të Radios Evropa e Lirë, lidhur me rotacionin e madh të ambasadorëve të Bashkimit Evropian nëpër botë, tashmë dihet edhe publikisht. Sekretari i Përgjithshëm i Shërbimit të Veprimit të Jashtëm të BE-së, Stefano Sanino, ua ka dërguar vendeve anëtare listën me emrat e ambasadorëve dhe

Related posts

Siri, vijojnë protestat për largimin e presidentit Al-Assad

admin

Kurti: Kam prezantuar draft-vizionin për Asociacionin, nëse ka pajtueshmëri mund të vazhdojmë tutje

admin

Greva dhe protesta në Evropë, qytetarët kërkojnë rritje pagash

admin