RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Lokali shfrytëzohej për lojëra të fatit, sekuestrohen disa aparate në Skenderaj

lokali-shfrytezohej-per-lojera-te-fatit,-sekuestrohen-disa-aparate-ne-skenderaj

Policia ka kryer një aksion kontrolli mbrëmë në Skenderaj.

Gjatë kontrollit në një lokal në rrugën “28 Nëntori”, policia ka sekuestruar shtatë aparate të lojërave të fatit, dy televizorë për shërbime të basteve, shtëpiza të kompjuterëve dhe materiale të tjera që mund të shërbejnë si dëshmi për rastin në fjalë.

Nga ky aksion është arrestuar një i dyshuar, raporton Indeksonline.

I njëjti, pas intervistimit është liruar.

Rasti i iniciuar si “Organizim i skemave piramidale” është duke u hetuar nga njësitet relevante

Related posts

Chollet e Escobar: Është koha për themelimin e Asociacionit

admin

Kryeministri i Izraelit Yair Lapid uron Benjamin Netanyahun për fitoren në zgjedhje

admin

Armë automatike, fishekë, granata dore dhe eksploziv – Policia gjen armatim në Zveçan

admin