RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Luftëtarët palestinezë janë ende të pranishëm në veri të Gazës

luftetaret-palestineze-jane-ende-te-pranishem-ne-veri-te-gazes

Përparimi ushtarak izraelit në Gazën veriore vazhdon të përballet me rezistencë të ashpër nga luftëtarët palestinezë pavarësisht operacioneve të gjera izraelite në zonë.

Raporti i fundit nga Instituti për Studimin e Luftës (ISW) dhe Projekti i Kërcënimeve Kritike (CTP) thotë se luftëtarët e armatosur palestinezë vazhdojnë të jenë të pranishëm në Rripin verior të Gazës.

Raporti citonte gjithashtu një zyrtar ushtarak izraelit të thoshte se shumica e komandantëve lokalë të batalionit të Hamasit në zonë janë vrarë, por dhjetëra luftëtarë janë ende aktivë dhe tani janë në “modalitet gueril”.

Izraeli ka vazhduar gjithashtu me operacionet e tij në Khan Younis në jug. /mesazhi

Related posts

Hoxhaj: Kurti e Vuçiqi po e përdorin veriun për të konsoliduar pushtetin – Asociacioni një autonomi politike e territoriale

RTI

Ministria e Shëndetësisë në Gaza: Spitalit Nasser në Khan Younis i kanë mbaruar barnat e anestezisë

admin

Protestuesit mbyllin restorantin e Senatit të SHBA-së në demonstratë për Palestinën

rezart morina