RTV AHIRETI
Shëndetësi

Lulja e Blirit, arma e fortë kundër ankthit

lulja-e-blirit,-arma-e-forte-kunder-ankthit

Lulet e blirit që prej lashtësisë njiheshin si lulet ku fshihen rrezet e diellit. Gjethet e kësaj peme lulëzojnë prej fillimit të pranverës e deri në vjeshtë. Rritet në pyje, shkurre dhe sidomos në zonat e dushkut dhe të ahut.

Related posts

A mund ta trashëgojmë sëmundjen mendore? Ja çfarë thonë studimet

rezart morina

BioNTech: Një vaksinë kundër tumoreve mund të arrijë brenda vitit 2030

rezart morina

COVID-19 ka sjellë faktorë të shumtë rreziku për mungesën e hekurit në trupin tonë

admin