RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rritet me 68 për qind numri i emigrantëve nga Franca që duan të kalojnë La Manche-n

rritet-me-68-per-qind-numri-i-emigranteve-nga-franca-qe-duan-te-kalojne-la-manche-n

Numri i përpjekjeve të emigrantëve në Francë për të kaluar Kanalin La Manche për të arritur në Britani të Madhe në gjysmën e parë të vitit 2022 është rritur me 68 për qind, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria e Brendshme franceze në deklaratën e saj nënvizon se nga 1 janari dhe më 13 qërshor, 20.132 emigrantë 777 herë janë përpjekur me varka të kalojnë La Manche-in.

Më tej shtohet se me gjithë ashpërsimin e politikës së imigracionit të autoriteteve britanike, tentativat e emigrantëve për të hyrë në Britaninë e Madhe janë rritur me 68 për qind krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. /aa

Related posts

Dështimi i votimit në veri, Osmani: Vuçiç shkeli fjalën, masat ndaj Kosovës të hiqen menjëherë

admin

Një kishë në Palestinë në vend të pemës, dekorohet me rrënoja si reagim ndaj sulmeve izraelite në Gaza

admin

Nisin takimet bilaterale në Bruksel, Borrell e Lajçak zhvilluan takimin me Kurtin

admin