RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rritet me 68 për qind numri i emigrantëve nga Franca që duan të kalojnë La Manche-n

rritet-me-68-per-qind-numri-i-emigranteve-nga-franca-qe-duan-te-kalojne-la-manche-n

Numri i përpjekjeve të emigrantëve në Francë për të kaluar Kanalin La Manche për të arritur në Britani të Madhe në gjysmën e parë të vitit 2022 është rritur me 68 për qind, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria e Brendshme franceze në deklaratën e saj nënvizon se nga 1 janari dhe më 13 qërshor, 20.132 emigrantë 777 herë janë përpjekur me varka të kalojnë La Manche-in.

Më tej shtohet se me gjithë ashpërsimin e politikës së imigracionit të autoriteteve britanike, tentativat e emigrantëve për të hyrë në Britaninë e Madhe janë rritur me 68 për qind krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. /aa

Related posts

Chollet i kërkon Kurtit ta pranojë propozimin evropian për normalizimin e raporteve me Serbinë

admin

Kryeministri Kurti: Kosova te Turqia shikon një shtet aleat dhe një popull mik

admin

SHBA dënon aksionin e autoriteteve të Kosovës në veri

admin