RTV AHIRETI
KosovaKryesoreLajmeLajmet e funditMal i ZiRajoniTë Gjitha

Mal të Zi paralajmëron votë kundër pranimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

mal-te-zi-paralajmeron-vote-kunder-pranimit-te-kosoves-ne-keshillin-e-evropes

Partia Demokratike Popullore (PDP) në pushtet në Mal të Zi e ka mbështetur deputeten e vet, Maja Vukiçeviq, si kryetare e delegacionit malazez në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës (APKE), për të votuar kundër pranimit të Kosovës në këtë organizatë. “Përkrahja e plotë i është shprehur nënkryetares së partisë, Maja Vukiçeviq, kryetare e delegacionit […]

Related posts

Tërmeti “shkund” Greqinë

admin

Tentuan të kalonin Mesdheun me gomone mes motit të keq, humbin jetën 9 persona në ishullin Lampedusa, mes tyre edhe një foshnjë! 15 emigrantë ende të zhdukur

admin

Temperatura të pazakonta për vjeshtën, rajonet veriore dhe lindore të Turqisë mbulohen nga bora

admin