RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Maqedoni e Veriut, ministri i Energjisë dhe Burimeve Natyrore të Turqisë, Dönmez, takohet me presidentin Pendarovski

maqedoni-e-veriut,-ministri-i-energjise-dhe-burimeve-natyrore-te-turqise,-donmez,-takohet-me-presidentin-pendarovski

Ministri i Energjisë dhe Burimeve Natyrore të Turqisë, Fatih Dönmez u takua me presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, raporton Anadolu Agency (AA).

Pas marrëveshjes së nënshkruar dje në fushën e gazit natyror me Bullgarinë, ministri Dönmez zhvillon takime në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, Shkup.

Ministri Dönmez dhe delegacioni që e shoqëron, u prit nga Pendarovski në rezidencën presidenciale “Villa Vodno”. Gjatë vizitës së tij, Dönmez u shoqërua dhe nga ambasadori i Turqisë në Shkup, Hasan Mehmet Sekizkök.

Në takimin e zhvilluar me dyer të mbyllura për median, sipas informacioneve të marra mësohet se krahas bashkëpunimit në fushën e energjisë janë diskutuar edhe marrëdhëniet mes dy vendeve.

Dönmez, në kuadër të vizitës në Shkup, do të zhvillojë një takim edhe me Ministrin e Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.

Related posts

Siri, civilët në kampet e Idlibit pushtohen nga frika e etjes

admin

Ish-bashkëpartiakët e kritikojnë Kurtin për dialogun: Hoqi dorë nga njohja nga Serbia

admin

Konjufca vendos për dy orë pauzë pas rrahjes në Kuvend

rezart morina