RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Maroku tërheq ambasadorin në Suedi në shenjë proteste ndaj djegies së Kuranit

maroku-terheq-ambasadorin-ne-suedi-ne-shenje-proteste-ndaj-djegies-se-kuranit

Maroku tërhoqi ambasadorin e tij në Suedi për një periudhë të pacaktuar pasi një burrë grisi dhe dogji një Kuran jashtë xhamisë qendrore të Stokholmit të mërkurën, tha agjencia shtetërore e lajmeve.

Ministria e Jashtme e Marokut thirri gjithashtu të ngarkuarin me punë të Suedisë në Rabat të mërkurën dhe shprehu “dënimin e fortë të mbretërisë për këtë sulm dhe refuzimin e këtij akti të papranueshëm”, tha agjencia shtetërore e lajmeve. /mesazhi

Related posts

Vuçiq dhe Bërnabiq e fillojnë takimin me serbët e Kosovës

admin

Erdogan: 319 000 shtëpi brenda një viti në rajonin e goditur nga tërmeti

rezart morina

Tajvani nis stërvitjen masive ushtarake teksa tensionet me Kinën po rriten

admin