RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Masat kundër Kosovës, Bislimi: 2-3 vende të BE kanë propozuar heqje graduale

masat-kunder-kosoves,-bislimi:-2-3-vende-te-be-kane-propozuar-heqje-graduale

Zv.kryeministri Besnik Bislimi ka thënë se dy-tri vende të Bashkimit Evropian kanë kërkuar heqje graduale të masave që janë të vendosura kundër Kosovës. “Ne shpresojmë që asnjë vend nuk do të ngrejë zërin që t’i kundërshtojë masat, për arsye se nuk ka pasur asnjë vend që është kundër heqjes së masave. Ka pasur dy-tri shtete […]

Related posts

Zyrtarët pro-rusë në 3 rajone të Ukrainës pretendojnë fitore në referendum

admin

Droni luftarak turk “Bayraktar AKINCI” përfundon me sukses testin e shkrepjes së raketës supersonike

admin6

Fajon sot në Kosovë, pritet nga Osmani dhe Konjufca

admin