RTV AHIRETI
18 te pandehurkorrupsionKosovaKosovëLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Mashtrim me subvencione dhe shpërdorim detyre, Specialja ngre akuza ndaj 18 personave në Kosovë

mashtrim-me-subvencione-dhe-shperdorim-detyre,-specialja-ngre-akuza-ndaj-18-personave-ne-kosove

Tetë zyrtarë shtetërorë do të përballen me drejtësinë si të pandehur për vepra penale që ndërlidhen me korrupsionin. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur sot aktakuzë ndaj tetë zyrtarëve dhe dhjetë qytetarëve për përfshirje në aferën ‘Subvencionet V’. Të pandehurit ngarkohen për veprat penale keqpërdorim i pozitës, marrja dhe dhënia e ryshfetit, mashtrimi me subvencione, […]

Related posts

Aksion policor në Kondovë të Shkupit

admin

Më 1 janar, Qeveria organizon udhëtimin e parë pa viza për fituesit nga kuizi i BE-së

rezart morina

Numri i të vdekurve në Sudan shkon në 528

admin