RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Mbi 13 milionë njerëz vizituan Xhaminë e Madhe Ajasofia në vitin 2022

mbi-13-milione-njerez-vizituan-xhamine-e-madhe-ajasofia-ne-vitin-2022

Guvernatori i Stambollit, Ali Yerlikaya, njoftoi se 13.656.229 persona e kanë vizituar Xhaminë e Madhe Ajasofia në vitin 2022, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Amaneti i Fatih Sulltan Mehmet Han-it, bebëza e syrit të Istanbulit tonë, Xhamia e Madhe Ajasofia, e cila u rihap për adhurim me firmosjen historike të presidentit tonë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur 13.635.229 vizitorë në vitin 2022”, shkroi Yerlikaya në median sociale.

Related posts

Policia apelon për kujdes të shtuar në trafik

rezart morina

Zelensky paralajmëron për një fatkeqësi të re bërthamore në Zaporizhya

admin

Francë, mbahet protestë kundër racizmit

admin