RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Mbi 4 mijë shoferëve në Kosovë u ndalohet drejtimi i automjeteve

mbi-4-mije-shofereve-ne-kosove-u-ndalohet-drejtimi-i-automjeteve

Më shumë se katër mijë shoferëve u është ndaluar drejtimi i automjeteve, vetëm gjatë periudhës janar-qershor të këtij viti, ka bërë të ditur Policia e Kosovës.

Ndërsa janë 12 mijë e 751 shoferë të cilëve u janë vendosur pikë negative, për shkak të mos respektimit të rregullave në trafik.

Policia e Kosovës ka bërë thirrje për respektim të rregullave, në të kundërtën ka theksuar se do të merren patentë shoferët.

“Policia e Kosovës vazhdon me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e sigurisë në trafikun rrugor si dhe uljen e aksidenteve. Gjatë periudhës kohore Janar – Qershor 2023: 4116 shoferëve, iu është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik. 12751 shoferëve, iu kanë vendosur pikë negative”, ka bërë të ditur Policia e Kosovës.

Related posts

Avionët izraelitë nisin sulme të reja në Gaza

admin

Osmani: Masakra e Rezallës, dëshmi e krimeve që ka kryer Serbia në Kosovë

admin

Pjesëtarët e FSK-së trajnohen për operacione gjatë natës

admin