RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Mbi 9 mijë raste aktive me COVID

mbi-9-mije-raste-aktive-me-covid

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, në Kosovë janë 9 mijë e 300 raste aktive me virusin COVID-19.

Vetëm gjatë ditës së djeshme rezultuan 978 raste pozitive dhe tri humbje jetësh.

Dje u administruan 18 doza vaksinash gjithashtu.

Related posts

Zgjedhjet e reja në veri, Osmani pret në takim kryetarin e KQZ-së

admin6

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, infektohet me COVID-19

admin

Çavuşoğlu: Greqia fshihet pas BE-së

admin