RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Mbi 9 mijë raste aktive me COVID

mbi-9-mije-raste-aktive-me-covid

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, në Kosovë janë 9 mijë e 300 raste aktive me virusin COVID-19.

Vetëm gjatë ditës së djeshme rezultuan 978 raste pozitive dhe tri humbje jetësh.

Dje u administruan 18 doza vaksinash gjithashtu.

Related posts

Numri i të vdekurve nga tërmeti kalon mbi 34 mijë

admin

Gjashtë vjeçari në Shqipëri mbytet në rezervuar të ujit

admin

Kosovë, studentët e diplomuar në Türkiye fushatë për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti

admin