RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Mbi dy orë pritje në Merdar dhe te Dheu i Bardhë për të dalë nga Kosova

mbi-dy-ore-pritje-ne-merdar-dhe-te-dheu-i-bardhe-per-te-dale-nga-kosova

Mbi dy orë po presin qytetarët për të dalë nga Kosova për në Serbi përmes pikës kufitare Dheu i Bardhë.

Kolona të gjata të veturave, sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar (raporti i orës 08:48) dhe pritje deri në dy orë ka edhe te pika kufitare Merdar.

Ndërsa, pritje deri në gjysmë orë për të dalë nga Kosova janë te pikat kufitare Jarinjë, Mutivodë dhe Muçibabë.

Për të hyrë në Kosovë pritjet janë tre deri në pesë minuta.

Related posts

U suspenduan për rastin e vrasjes së Hamide Magashit – zyrtarët policorë kthehen në punë

rezart morina

OKB: Së paku 55 migrantë të mbytur pranë Libisë

rezart morina

Protesta e serbëve në Graçanicë: “Mbështetje për vëllezërit në veri”

admin