RTV AHIRETI
FutbollLajmeSportTurqi

Me flamurin e Kosovës dhe Shqipërisë dhe me këngën “Oj Kosovë oj nëna ime”, Rashica feston titullin kampion në Turqi

me-flamurin-e-kosoves-dhe-shqiperise-dhe-me-kengen-“oj-kosove-oj-nena-ime”,-rashica-feston-titullin-kampion-ne-turqi

Futbollisti shqiptar, Milot Rashica, i cili u shpall kampion me ekipin e Galatasaray, titullin e kampionit e ka festuar me flamurin e Kosovës dhe të Shqipërisë.
Ajo që është më interesante është fakti se në momentin kur Rashica ka defiluar së bashku me fëmijët e tij, në stadiumin e Galatasaray është dëgjuar kënga e Shkurte Fjezës, “Oj Kosovë oj nëna ime”. /shenja

 

Related posts

Stoltenberg: Do të bëjmë atë që është e nevojshme për të mbajtur një mjedis të sigurt në Kosovë

admin6

Mërgimtari vjen në Kosovë dhe mbjell tokën, grurin e fal për njerëzit në nevojë

admin

Përfundon hartimi i Udhëzimit Administrativ për largimin e kryetarëve në veri

admin