RTV AHIRETI
Kuzhinë

Magjia e shpejtësisë së picës, brumi i së cilës tundet me mikser

magjia-e-shpejtesise-se-pices,-brumi-i-se-ciles-tundet-me-mikser

E butë dhe e shijshme, shkrihet në gojë!

Gëzojeni familjen tuaj me këtë picë të parapëlqyer, të gatuar në një mënyrë paksa ndryshe, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 500 g miell;
– 450 ml jogurt;
– 2 vezë,
– 1 lugë e vogël pluhur për ëmbëlsira;
– 1 lugë e vogël sodë bikarbonati;
– pak kripë.

Përgatitja:

Tundni vezët dhe shtoni të gjithë përbërësit.

Tundni me mikser që të bëhet brumi paksa më i dendur sesa për palëpeta.

Tepsinë bëjeni me miell dhe lyeni, pastaj qitni brumin të cilin e keni shtrirë me lugë të njomur në ujë të valuar.

Radhisni artikujt sipas dëshirës sipër brumit të pjekur.

Ju bëftë mirë. /Telegrafi/

The post Magjia e shpejtësisë së picës, brumi i së cilës tundet me mikser appeared first on Telegrafi.

Related posts

Një recetë për tiramisu me dredhëza që përgatitet shpejt dhe nuk mbetet asgjë në pjatë

admin

Sallatë me mish të grirë dhe lakër

admin6

Reçel me boronica dhe çokollatë

admin