RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Me këngë nacionaliste dhe parulla, qytetarët serbë grumbullohen në veri të Mitrovicës

me-kenge-nacionaliste-dhe-parulla,-qytetaret-serbe-grumbullohen-ne-veri-te-mitrovices

Në sheshin “Car Lazar” në veri të Mitrovicës ka nisur protesta e serbëve e ftuar nga Lista Serbe.

Numër i madh i qytetarëve serb janë parë në këtë shesh, ndërkaq gjithandej shihen flamujt e Serbisë si dhe dëgjohet muzikë nacionaliste.

Në duar kanë parulla: “Jam serb, dhe kjo është e gjitha e imja”, “Sot Nenad Gjuriq, e nesër çdo serb në Kosovë…!” dhe “Për fëmijët tanë nuk ka dorëzim”.

Related posts

Kurti niset për takim me Borrellin

rezart morina

Forcat izraelite vrasin 5 palestinezë në kampin e refugjatëve Al-Far’a në Bregun Perëndimor

rezart morina

Kolegu i policit të vrarë: Në natën kritike ishim bashkë, më dha një detyrë që më ndau prej tij

rezart morina