RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Mediat ukrainase: Lideri i Çeçenisë është në gjendje kritike për jetën

mediat-ukrainase:-lideri-i-cecenise-eshte-ne-gjendje-kritike-per-jeten

Lideri i Çeçenisë, Ramzan Kadyrov, raportohet se është në koma, sipas mediave ukrainase.

Përfaqësuesi i Drejtorisë kryesore të Inteligjencës së Ukrainës, Andrey Yusov, tha se gjendja shëndetësore e liderit çeçen Razman Kadyrov është kritike. Të tjera informacione thonë se “Kadyrov është në koma pas përkeqësimit të papritur të shëndetit të tij”.

Vihet re se Kadyrov është një aleat i ngushtë i presidentit rus Vladimir Putin dhe për momentin nuk ka të dhëna për problemet shëndetësore me të cilat po përballet.

Related posts

Arrestohet Ridvan Muharremi

admin

Ushtria izraelite vret një gazetar tjetër në sulmet e reja në Gaza

wpuser

Përleshje në Kuvendin e Kosovës

admin