RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Mehaj takon ish-ministrat e Mbrojtjes dhe ish-komandantët e FSK-së

mehaj-takon-ish-ministrat-e-mbrojtjes-dhe-ish-komandantet-e-fsk-se

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj sot në dy takime të ndara ka pritur ish-ministrat e Mbrojtjes së Republikës së Kosovës, bashkë me ish-komandantët e ushtrisë sonë dhe Shoqatat e Dëshmorëve, Veteranëve dhe Invalidëve të luftës.

Mehaj ka shkruar në Facebook se gjatë takimit i ka njoftuar për zhvillimet dhe avancimet në Ministrinë e Mbrojtjes dhe Forcën e Sigurisë së Kosovës, zhvillime këto që janë duke vazhduar në përmbushje të objektivave strategjike, të cilat e bëjnë ushtrinë tonë forcë profesionale, të trajnuar, shkolluar dhe të armatosur sipas standardeve të NATO-së.

“Gjithashtu diskutuam edhe për situatën e përgjithshme të sigurisë në vendin tonë dhe më gjerë. Secili nga ne dhe të gjithë bashkë duhet të angazhohemi për një mjedis të qetë dhe të sigurt në Republikën e Kosovës. Veprimet tona janë në vazhdimësi të koordinuara me partnerët tanë, ndërsa ne mbetemi të përkushtuar në sundimin e ligjit dhe respektimin e kushtetutshmërisë sonë”, ka shkruar ai.

Related posts

Arabia Saudite, Kuvajti e Omani dënojnë sulmin izraelit në Jenin

admin

Miratohet Ligji për Zyrtarët Publikë

admin

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut dënojnë “referendumet e rreme” të organizuara nga Rusia në Ukrainë

admin