RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Mekë: Lansohet filmin edukativ “Ritualet e Umres”

meke:-lansohet-filmin-edukativ-“ritualet-e-umres”

Kreu i Presidencës për Dy Xhamitë e Shenjta Sheikh Abdulrahman Al-Sudais të shtunën lansoi filmin “Ritualet e Umres”, të përkthyer në pesë gjuhë: anglisht, frëngjisht, urdu, persisht dhe malajzisht.

Filmi edukativ synon të hedhë dritë mbi ritualet e Umres sipas Sheriatit Islam, duke ndjekur gjurmët e Profetit Muhamed (a.s), shpjegoi Al-Sudais.

Ai vlerësoi rolin e stafit të Presidencës për komunikim dhe media në prodhimin dhe drejtimin e filmit në bashkëpunim me departamentin e përkthimit. /mesazhi

Related posts

Bislimi: Nuk ka pasur marrëveshje për targat në Bruksel – në takim nuk ishte Petkoviqi

admin

Kosova në mesin e 18 vendeve që do të marrin ndihmë financiare ushtarake nga SHBA

admin

Borrell: Marrëdhëniet e panormalizuara Kosovë – Serbi “pengesë” për integrimet evropiane

admin