RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Mesazh ngushëllimi nga presidenti Erdoğan për futbollistin brazilian Pele

mesazh-ngushellimi-nga-presidenti-erdogan-per-futbollistin-brazilian-pele

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, publikoi një mesazh ngushëllimi në rrjetet sociale me rastin e vdekjes së futbollistit brazilian, Pele, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Jam thellësisht i pikëlluar nga vdekja e Peles, një prej emrave më të mëdhenj të futbollit botëror”, shkroi Erdoğan në llogarinë e tij në Twitter.

Legjenda braziliane e futbollit, tri herë fituesi i Kupës së Botës, Pele, ndërroi jetë të entjen në moshën 82-vjeçare.

Related posts

Pakistan, rritet numri i të evakuuarve nga rajonet e goditura nga përmbytjet

rezart morina

Fidan: Sulmet brutale të Izraelit në Gaza përbëjnë krime lufte

admin6

Arabia Saudite bëhet partner dialogu i Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait

rezart morina