RTV AHIRETI
Lajme

Ministri i Jashtëm i Egjiptit do të vizitojë Turqinë

ministri-i-jashtem-i-egjiptit-do-te-vizitoje-turqine

Ministri i Jashtëm i Egjiptit, Sameh Shoukry do të vizitojë Turqinë në fundjavë, raporton Anadolu.

Sipas informacioneve të marra nga burimet diplomatike, Shoukry do të vizitojë Turqinë në fundjavë dhe do të takohet me ministrin e Jashtëm të Türkiyes, Hakan Fidan.

Detajet lidhur me vizitën do të bëhen të ditur në ditët e ardhshme.

The post Ministri i Jashtëm i Egjiptit do të vizitojë Turqinë first appeared on Radio Televizioni Iliria.

Related posts

Hungaria po bllokon 6.5 miliardë euro ndihmë/ Ministrat e Mbrojtjes së BE-së diskutojnë për mbështetjen e mëtejshme ushtarake për Ukrainën

admin

Libi, numri i të vdekurve nga përmbytjet shkon në 6.000

rezart morina

Mbi 41,000 të vdekur në Turqi dhe Siri

admin