RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetTurqi

Ministri turk i Mbrojtjes uron Maqedoncin për detyrën e re

ministri-turk-i-mbrojtjes-uron-maqedoncin-per-detyren-e-re

Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Turqisë, Yaşar Güler ka uruar ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedonci për emërimin e tij në detyrën e re.

Sipas njoftimit, në letrën e ministrit Yasar thuhet se zgjedhja e ministrit Maqedonci në këtë post të rëndësishëm është shenjë e besimit në eksperiencën, njohuritë si dhe aftësitë profesionale e ushëheqëse të Ejup Maqedoncit.

“Ndërsa shpreh bindjen se bashkëpunimi bazuar në miqësinë e ndërsjelltë dhe mirëkuptimin ndërmjet dy Ministrive dhe Forcave të Armatosura do të thellohet më tutje me kontributin e Ministrit Maqedonci si udhëheqës i këtij institucioni.Në fund Ministri Yasar u uron shëndet, suksese dhe mirëqenie të gjithë anëtarëve të shquar të Ministrisë së Mbrojtjes të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

Related posts

Andrew Tate në paraburgim për 30 ditë

admin

Pandeli Majko shpallet “Qytetar Nderi” i Rahovecit

admin

Kroacia deporton emigrantët në Bosnje

admin