RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetTurqi

Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Turqisë, Yaşar Güler ka uruar ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedonci për emërimin e tij në detyrën e re.

Sipas njoftimit, në letrën e ministrit Yasar thuhet se zgjedhja e ministrit Maqedonci në këtë post të rëndësishëm është shenjë e besimit në eksperiencën, njohuritë si dhe aftësitë profesionale e ushëheqëse të Ejup Maqedoncit.

“Ndërsa shpreh bindjen se bashkëpunimi bazuar në miqësinë e ndërsjelltë dhe mirëkuptimin ndërmjet dy Ministrive dhe Forcave të Armatosura do të thellohet më tutje me kontributin e Ministrit Maqedonci si udhëheqës i këtij institucioni.Në fund Ministri Yasar u uron shëndet, suksese dhe mirëqenie të gjithë anëtarëve të shquar të Ministrisë së Mbrojtjes të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

Related posts

Gjashtë zjarre në 24 orët e fundit në Kumanovë, Likovë dhe Nagoriçan të Vjetër

admin

Kirgistan, të dënuarit për korrupsion duhet të kthejnë 5 deri në 10 herë më tepër se shuma e vjedhur

admin

BE: Sanksione ndaj kompanive kineze që ndihmojnë Rusinë

rezart morina