RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

MINT publikon çmimet e derivateve, benzina 2 cent më lirë

mint-publikon-cmimet-e-derivateve,-benzina-2-cent-me-lire

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për të mërkurën.

Sipas njoftimit, çmimi maksimal i lejuar i gazit ka mbetur i njëjtë 0.78, benzina është liruar për 2 cent, ndërsa nafta ka mbetur njëjtë.

Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës:

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.74 € për litër;

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është: 1.61 € për litër;

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është: 0.78 € për litër.

Çmimet e lartcekura vlejnë për datën 20/07/2022 prej orës 10:00 dhe janë valide 24 orë nga data dhe ora e publikimit.

Related posts

Rusia pretendon se e ka penguar ofensivën e ushtrisë ukrainase në Donetsk

rezart morina

Derek Chollet mirëpret vendimin e Kurtit për pranimin e propozimit të BE-së

rezart morina

SHBA përsërit mbështetjen për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE

rezart morina