RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

MINT publikon çmimet e derivateve, benzina lirohet për 1 cent

mint-publikon-cmimet-e-derivateve,-benzina-lirohet-per-1-cent

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për të premten.

Sipas njoftimit, çmimi maksimal i lejuar i gazit dhe naftës ka mbetur i njëjtë, kurse benzina është liruar për 1 cent, krahasuar me një ditë më parë, nga 1.

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.74 € për litër;

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është: 1.67 € për litër;

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është: 0.78 € për litër.

Related posts

Aksion i njësisë anti-drogë në rajonin e Dukagjinit, arrestohen shtatë persona

admin

Vuçiç shkarkon kryetarin e komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi: Regjimi serb dhe antishqiptar po vazhdon traditën e Millosheviç

admin

Ndihmës sekretari amerikan: SHBA e mbështet Kosovën në atë çfarë po bën

admin