RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

MINT publikon çmimet e derivateve, benzina lirohet për 1 cent

mint-publikon-cmimet-e-derivateve,-benzina-lirohet-per-1-cent

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për të premten.

Sipas njoftimit, çmimi maksimal i lejuar i gazit dhe naftës ka mbetur i njëjtë, kurse benzina është liruar për 1 cent, krahasuar me një ditë më parë, nga 1.

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.74 € për litër;

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është: 1.67 € për litër;

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është: 0.78 € për litër.

Related posts

Mbi 1.000 palestinezë të paraburgosur në Izrael pa akuza të ngritura

admin

BBC në gjuhën arabe mbyllet pas 85 viteve të transmetimit

admin

Tetë persona të vrarë nga sulmi në një qendër tregtare në Teksas – VIDEO

admin