RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Miratohet në parim buxheti i vitit 2023

miratohet-ne-parim-buxheti-i-vitit-2023

Projektligji për ndarjet buxhetore për buxhetin e Republikës për vitin 2023 është miratuar në Kuvendin e Kosovës.

Ky projektligji në parim për buxhetin e vitit 2023 ka marrë dritën jeshile nga legjislativi i vendit.

Nga 65 deputet pjesëmarrës, 64 kanë votuar pro, 1 kundër dhe asnjë abstenim.

Related posts

Presidenti Erdoğan shpalos kabinetin e ri

rezart morina

Ndalohet shitja dhe therja e kurbanëve në rrugë e hapësira publike në Prishtinë

rezart morina

Nesër pritet të votohet propozimi për liberalizimin e vizave për Kosovën

admin