RTV AHIRETI
ArtikujLajmeRajon dhe Botë

Mirë së erdhe në Islam motër Zora

mire-se-erdhe-ne-islam-moter-zora

Bukuria dhe vërtetësia e fesë Islame është ajo që rrezaton dhe ndriçon zemrat e atyre që dëshirojnë ta njohin të vërtetën ku dita ditës jemi dëshmitarë se numri i muslimanëve shtohet nga motrat dhe vëllezërit tanë që me vetë-dëshirë e pranojnë islamin. Sot në xhaminë tonë MESXHIDI AKSA Leverkusen pranoi Islamin pranë imamit Hoxhë Hasan Baftijari nji vajzë Gjermane e quajtur Zora Ercosman . Pasi Imami i shpjegoi rreth Islamit, u diskutua gjerë e gjatë rreth fesë islame dhe pasi që u konstatua së me bindje dëshiron ta pranoj Islamin dhe pa imponim motra shqiptoi shehadetin-deklaraten Islame duke u bërë muslimane.

Allahu e forcoftë, Zoran në Islam!

Hoxhë Hasan Baftijari

Related posts

Zv/shefi i Hamasit vritet në një shpërthim në Bejrut të Libanit

admin6

Nuk kalon Projektligji për Shëndetësinë i propozuar nga LDK

admin

Daçiç në Moskë deklarata kundër Kosovës: Falënderues Rusisë për përpjekjet kundër pavarësisë së Prishtinës

admin