RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

MPJ gjermane: Serbia të reduktojë trupat e saj në kufirin me Kosovën pa vonesë

mpj-gjermane:-serbia-te-reduktoje-trupat-e-saj-ne-kufirin-me-kosoven-pa-vonese

Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë thotë se Serbia duhet që të reduktojë trupat e saj në kufirin me Kosovën pa u vonuar.

Sipas njoftimit, përshkallëzimi i mëtejshëm mes Serbisë dhe Kosovës duhet të shmanget, përcjell teve1.info

“Duhet të shmanget përshkallëzimi i mëtejshëm mes Serbisë dhe Kosovës. Është e rëndësishme që Serbia të reduktojë trupat e saj në kufirin me Kosovën pa vonesë. Së bashku me partnerët tanë, ne jemi në kontakt të drejtpërdrejtë me palët e përfshira”, thuhet në njoftim.

Sipas tyre, procesi politik duhet të vazhdojë urgjentisht.

Related posts

Në 10 ditët e ardhshme do të ketë lëvizje të ushtrisë me konvoje ushtarake

admin

Shpresë dhe skepticizëm për “Deklaratën” për të zhdukurit

admin

Rusia pritet të nisë stërvitje ushtarake me Kinën dhe Indinë

admin