RTV AHIRETI
Albin KurtiKosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjithaveriu

“Mundësimi i shkarkimit të kryetarëve ishte kriter kyç”, Kurti thirrje BE-së: Hiqni masat ndaj Kosovës sa më parë

“mundesimi-i-shkarkimit-te-kryetareve-ishte-kriter-kyc”,-kurti-thirrje-be-se:-hiqni-masat-ndaj-kosoves-sa-me-pare

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar për dështimin e referendumit pro ose kundër shkarkimit të kryetarëve të komunave veriore në Kosovë. Ai tha se rezultatet e sotme treguan se nuk ka vullnet për të ndryshuar kryetarët aktualë të komunave në veriun e vendit. Kurti përmendi gjithashtu se mundësimi i shkarkimit të kryetarëve aktual dhe […]

Related posts

Irak, mbështetësit e liderit të Lëvizjes Sadr largohen nga Zona e Gjelbër

admin

OKB e shqetësuar nga zhvendosja e dhjetëra mijëra personave në Sudan

rezart morina

Brigadat Kassam shënjestrojnë ushtarët izraelitë në lindje të portës kufitare Rafah

RTI